“Sorry, this entry is only available in “%LANG:”
“Sorry, this entry is only available in “%LANG:”
“Sorry, this entry is only available in “%LANG:”
“Sorry, this entry is only available in “%LANG:”
“Sorry, this entry is only available in “%LANG:”
Vojislav D. Simonović, docent na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu – Katedra za poljoprivredno mašinstvo & rukovodilac APS LAB: Laboratorije za rešenja u preciznoj poljoprivredi. Održao niz predavanja iz oblasti preciznog farminga širom Evrope – Italija, Malta, Slovačka itd. Osnovna oblast njegovog naučnog istraživanja, nastavnih i komercijalnih aktivnosti u okviru laboratorije je satelitsko navođenje poljoprivrednih mašina. U okviru preciznog farminga, specijalizovan je za monitoring prinosa i tzv. “crop scouting”.
Student doktorskih studija na WU. Studirao je elektrotehniku i kompjutersko inženjerstvo na Demokritus Univerzitetu u Trakiji. Ineresovanja su mu mašinstvo i precizna poljoprivreda.
Vanredni profesor, radi u oblasti kompleksnih adaptivnih sistema na WU. Član je Wageningen SiLiCo Centra, virtuelnog centra koji služi kao portal za ekspertizu WU za modeliranje složenih sistema kroz simulacije bazirane na agentima.
Dipl. inž., dr elektronike i kompjuterskog upravljanja, vanredni profesor u grupi za informacione tehnologije na WU, kontakt osoba za WU na DRAGON projektu.
Anastasios Stamoulakatos je student doktorskih studija na Univerzitetu Strathclyde, na katedri za Elektroniku i elektrotehniku. Fokus njegovog istraživanja su primene računarskog vida (engl. computer vision) pri kojima se koriste metode dubokog učenja (engl. deep learning). Bavi se i mašinskim/dubokim učenjem, računarskim vidom, obradom signala i bioinformatikom. Pre dolaska na Strathclyde, završio je master iz Elektrotehnike i Računarstva na Nacionalnom Tehničkom Univerzitetu u Atini.
Frederic Baret je stekao doktorat u oblasti primene daljinske detekcije za nadziranje useva 1986. godine. Trenutno je direktor istraživanja u INRA gde vodi CAPTE tim (umt-capte.fr) i gostujući profesor na Nanjing Agricultural University. Bio je koordinator nekoliko nacionalnih i evropskih projekata. Bio je uključen u razvoj modela bilansa zračenja na različitim skalama (žemljište, lišće, biljni sklop) i njihove primene u pretraživanju biofizičkih promenljivih u vegetaciji. Razvio je algoritme za pretraživanje (CYCLOPES, GEOV1, GEOV2, GEOV3) iz satelitskih snimaka i vazdušnih sensora, kao i iz daljinske detekcije kratkog dometa. Intenzivno je uključen u validaciju proizvoda daljinske detekcije i predsednik je CEOS/LPV radne grupe. Nedavno je proširio aktivnosti na fenotipizaciju visoke propusnosti sa razvojem mernih sistema kao i metoda interpretacije. Zadužen je za razvoj metoda za fenotipiziranje stanja polja kroz projekat French Plant Phenotyping Network (PHENOME www.phenome-emphasis.fr). Projekat uključuje primenu IoT senzora na fiksnim pozicijama, fenomobila (automatizovani robot roveri), kao i razvoj drone baziranih opservacija. Autor je preko 250 visoko citiranih istraživačkih radova.
Jim Wilson je upravljao porodičnom farmom “Hilton of Fern” u mestu Angus, Škotska još od ranih osamdesetih godina. Tipična škotska poljoprivredna farma, sa velikom varijabilnosti u tipu zemljišta i topologiji. 1996. godine počinje sa sređivanjem prikupljenih podataka sa senzora i iz drugih izvora podataka što je doprinelo kvantifikaciji prostorne varijabilnosti u polju. Objedinjene informacije su prikazivane lokalnim farmerima kroz mape u sinergiji sa ekonomskim pojmovima, što je bio početak dugog puta u svet Precizne Poljoprivrede.
SoilEssentials je osnovana 2000. godine sa tri biznis partnera, dva farmera i jednim agronomom koji su bili jednako zainteresovani za kreiranje korisnih, značajnih, praktičnih i naposletku korisnički prijemčivih hardverskih i softverskih rešenja za poljoprivrednu praksu.
Tokom godina bio je pozivan kao predavač na mnogim konferencijama i kongresima uključujući ECPA u Grčkoj, radionice o preciznoj poljoprivredi na Massey Univerzitetu u Holandiji i Univerzitetu u Sidneju, The American Society of Agronomy 103. Kongres u San Antonio, Teksas i The Sino UK Workshop on Geospatial Technologies for Precision Agriculture održan u Qingdao, Kina.
Njegova posvećenost pronalaženju korisnički prijemčivih, praktičnih aplikacija za Preciznu Poljoprivredu je ono što ga najviše motiviše. Aktivno učestvovanje u poslovima na farmi omogućuje mu da iz prve ruke testira sve novo razvijene uređaje i proizvode.
Istraživačka interesovanja dr Roberta Atkinsona uključuju ekstrakciju znanja iz podataka (mašinsko učenje, analitika, big data, i sl.), mehanizme automatske kontrole, distribuirano procesiranje, bezbednost mreža i ICT. Fokusiran je na jaku kolaboraciju sa industrijom sa ciljem da se isporuče značajna rešenja i inovacije kroz projekte u vrednosti koja prevazilazi 4.2 miliona funti.
Ben Scott-Robinson je uspešan i osvaren digitalni preduzetnik fokusiran na geoprostorne i mobilne tehnologije. Ben je 2017. Postao suosnivač kompanije Small Robot Company koja nastoji da zameni traktore sa preciznim, pametnim i laganim robotima.
Sa preko 20 godina iskustva na polju digitalnih inovacija, uključujući digitalnu transformaciju britanske nacionalne agencije za mapiranje teritorije “Ordnance Survey”, Ben je takođe iskusan tehnološki preduzetnik koji je osnovao dve agencije, dve konsultantske kuće, start-up aplikaciju i telefon za slepe.
Dr Shamal Mohammed je vodeći ekspert na polju digitalne poljoprivrede. Posebno je posvećen radu koji uključuje transformacije industrije kroz razvoj inovativnih praktičnih rešenja, koristeći pametne tehnologije da bi se pomoglo farmerima i proizvođačima da optimizuju proizvodnju hrane i smanje negativne klimatske i ekološke uticaje.
Shamal je radio za Origin Enterprise PLC, AHDB i skorije za Agrii gde je bio direktor grupe “Integrated Crop Technology” i kasnije regionalni menadžer za zemljište, prehranu i preciznu poljoprivredu. Trenutno živi u Kranfildu i sarađuje sa Agri-EPI centrom kao lider za inovativne tehnolgije u poljoprivredi gde nudi farmerima i proizvođačima širok opseg naučno robusnih i komercijalno upotrebljivih mogućnosti za razvoj i unapređenje prozvodnje.
Istraživačka interesovanja dr Roberta Atkinsona uključuju ekstrakciju znanja iz podataka (mašinsko učenje, analitika, big data, i sl.), mehanizme automatske kontrole, distribuirano procesiranje, bezbednost mreža i ICT. Fokusiran je na jaku kolaboraciju sa industrijom sa ciljem da se isporuče značajna rešenja i inovacije kroz projekte u vrednosti koja prevazilazi 4.2 miliona funti.
Dr Christos Tachtatzis je predavač na Strathclyde Univerzitetu i drži prestižnu titulu Chancellor’s Fellowship. Uključen je u velik broj istraživačkih projekata za razvoj end-to-end IoT rešenja za fizičke uređaje,bežičnu komunikaciju, akviziciju podataka i analitiku podataka kao i interpretaciju. Pre pridruživanja Strathclyde-u radio je u laboratoriji Wireless Sensors Applied Research Lab (WiSAR) u Leterniji, Irska gde je razvio uređaje i protokole za Wireless Body Areas Networks i uključen je u IEEE 802.15.6 standardizacije. Objavio je preko 50 radova u naučnim časopisima i konferencijama i obezbedio je finansiranje u iznosu preko 2 miliona funti.
Damien Jacques je honorarni konsultant u inovacijama podataka za razvoj. Vodio je projekte širom sveta koji zahtevaju (i) smišljanje i primenu alogaritama za dobijanje ključnih uvida iz velikih nestrukturisanih podataka, (ii) razvoj strategija koje iskorišćavaju čitav lanac vrednosti podataka kompanija i razvojnih agencija; i (iii) uspešno skaliranje rešenja za podatke u kompleksnom ekosistemu sa multiinteresovanjem. Postigao je izuzetne akademske rezultate kroz nekoliko projekata u nauci o podacima i AI za socijalno dobro (uključujući projete o sigurnosti hrane, siromaštvu i poljoprivrednoj ekonomiji). Njegovi projekti su uključivali primenu podataka o mobilnim telefonima i satelitskih slika i GIS, mašinsko učenje i geostatističke analize u Centralnoj Americi i Africi. Damien je radio za Dalberg Data Insights, Interameričku banku za razvoj (Inter-American Bank of Development), Kalifornijski Univerzitet u Los Anđelesu, Univerzitet Libre de Bruxelles, Katolički Univerzitet u Luvenu (Université Catholique de Louvain). Dobitnik je nagrade za poljoprivredu u oblasti Podaci za razvoj (Data for Development-D4D), koji rganizuju Orage, MIT i UN. Damien ima doktorat iz Bioinženjeringa i Agroekonomije sa Katoličkog univerziteta u Luvenu.
Emilia je magistar ekologije Univerziteta u Helsinkiju (FI). Doktorilala je na Lajdenskom Univerzitetu (NL), a tema njene doktorske disertacije bila je: Uticaj genetski modifikovanih kultura na gljivične zajednice zemljišta.
Od tada je radila u NIOO i kratak vremenski period u kompaniji SoilCares na dva EU projekta (EcoFinders i SoilCare), gde je radila na povezanosti između biodiverziteta i funkcija tla širom Evrope.
Trenutno radi kao istraživač na NIOO uz finansiranje fondacije Maj i Tor Nessling gde istražuje povezanost između diverziteta, poljoprivredne prakse i potencijala sekvestracije ugljenika u zemljištu.
Kristof Van Tricht attained his Master’s degree by investigating the use of space-based hyperspectral images for the detection of invasive tree species. He followed it up with a PhD in Sciences (Geography), studying regional climates with a focus on the use of CloudSat radar and CALIPSO lidar satellite observations to quantify the impact of clouds on the Greenland ice sheet.
LOOKING DOWN ON EARTH, KNOWING THAT REMOTE SENSING HELPS FACE WORLDWIDE CHALLENGES, IS THE ULTIMATE MOTIVATION.
Kristof then joined the VITO Remote Sensing Agricultural Applications team in 2016, using remote sensing technologies for the mapping and monitoring of agriculture on local to global scales.
He synergises optical and radar (SAR) remote sensing using deep learning to improve crop monitoring from space, focusing on observations obscured by clouds. The framework of the research ranges from local Belgian agriculture studies, to projects supporting African farming practices, and the provision of more industry-oriented information.
Dr. Gert Kootstra (M) is Assistant Professor in computer vision and robotics. He received his PhD in artificial intelligence from the University of Groningen in 2010. He worked on the topic of machine vision for robotic manipulation at the Royal Institute of Technology (KTH) in Stockholm from 2009-2012. At Wageningen Research, Gert started working on the application of machine vision and robotics in food production and agriculture in close collaboration with industry. In 2017, he started his current position at Wageningen University. During his career, Gert worked on projects on core-robotic technologies, such as the FP7 project eSMSc and the Swedish RoSy project, as well as on applied projects in agri-food, such as the FP7 project PicknPack, the Echord++ SAGA experiment and many national Dutch projects and programs, notably the FlexCRAFT program started in 2019. His work has been published in many international peer-reviewed journals and conference proceedings. Gert currently co-supervises 10 PhD students and 4 postdocs all working on the development of machine-vision and robotic technologies with application in the agri-food sector.
Dr. Joao Valente, trenutno je univerzitetski predavač i istraživač u grupi za informacione tehnologije (INF) sa Univerziteta Vageningen & Research (VUR). Magistrirao je na računarskim naukama sa Novog univerziteta u Lisabonu 2008., a magistrirao i doktorirao u oblasti robotike i automatizacije na Politehničkom univerzitetu u Madridu (UPM) 2011. i 2014. Od 2015. do 2017. bio je docent na Karlosu III Univerzitet u Madridu, a od 2017. do 2019. godine bio je Postdoc na VUR-u. Sa UAV i terenskom robotikom sarađuje više od 10 godina. Njegovo istraživanje usredotočeno je na razvoj inteligentnih letećih mašina koje imaju sposobnost da namirišu i vide za rešavanje problema upravljanja poljoprivredom i ekologijom, dok premoštava jaz između UAV-a (aka. Dronovi) i ljudi. Da bi postigao ovaj cilj, Joao kombinuje tržišno dostupne vanprosečne UAV i senzore potrošačke elektronike sa mašinskim učenjem i pristupima veštačke inteligencije. Autor je više od 40 radova i konferencija na ovu temu.
I’m a plant systems biologist interested in transcriptional regulation of stress responses, regulation of primary and specialized metabolism, and genomics of metabolic traits. My toolbox includes multivariate statistics, graph theory, metabolic control analysis, genome wide association mapping and mathematical modeling of metabolic processes. In my group we combine computational approaches and mass spectrometry-based chemical analytics to study metabolic and quality traits of crop plants.